Aktualności

Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

Data publikacji 03.07.2024

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który odpowie za naruszenie ich nietykalności. Mężczyzna podczas interwencji był agresywny w stosunku do policjantów. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Błoniu zostali wezwani na interwencję w związku z nieporozumieniem rodzinnym. W pewnym momencie, podczas wyjaśniania sytuacji rodzinnej, jeden z członków rodziny zaczął się awanturować i być agresywny w stosunku do policjantów. Po tym, jak naruszył ich nietykalność cielesną, został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

39-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 3. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony