Aktualności

Bezpiecznie motocyklem

Data publikacji 06.07.2024

Dla pasjonatów „dwóch kółek” podróżowanie motocyklem to czysta przyjemność, a także możliwość skrócenia czasu dojazdu w wyznaczone miejsce. Natomiast stanie się tak tylko wtedy, gdy bezpiecznie dotrzemy do celu. 6 i 7 lipca br. policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne wobec kierujących motocyklami.

W codziennej służbie policjanci wydziału ruchu drogowego patrolują ulice wykorzystując motocykle służbowe. Dzięki nim mogą szybciej dotrzeć do zdarzeń drogowych. W szczególnych przypadkach motocykle używane są również do zadań specjalnych. Policyjne eskorty, w których uczestniczą oznakowane motocykle, są znane na całym świecie. 

Nieprawidłowe wyprzedzanieniezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, to GŁÓWNE PRZYCZYNY WYPADKÓW drogowych powodowanych właśnie przez motocyklistów. Dlatego 6 i 7 lipca br. policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne wobec kierujących motocyklami.

Będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, bądźmy świadomi tego, że każde zdarzenie na drodze z naszym udziałem może być tragiczne w skutkach. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów PRZEZ WSZYSTSKICH UŻYTKOWNIKÓW DRÓG oraz wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu drogowego.

Sezon motocyklowy trwa, więc…
Patrzymy w lusterka!

info: wrd ksp/podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony