Aktualności

Kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Łomiankach uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy mazdy. Podczas kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. Od 2022 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego łomiankowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Interwencję przeprowadzili na ulicy Warszawskiej. W jej trakcie, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę.

Od 2022 roku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Żoliborza.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Powrót na górę strony