Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji pracownika stacji paliw.
Szybka reakcja pracownika stacji paliw w Jawczycach przy ul. Poznańskiej 74 doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. 28-letni obywatel Białorusi miał w organizmie 2 promile alkoholu. Podczas interwencji słowami wulgarnymi znieważył policjantów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W weekend przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie od pracownika stacji paliw. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen przyjechał pojazdem znajduje się pod wpływem alkoholu.
Na miejsce zostali wysłani babiccy policjanci prewencji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 28-letni obywatel Białorusi miał w organizmie 2 promile alkoholu.
W trakcie interwencji dodatkowo 28-latek zaczął być agresywny wobec policjantów i słowami wulgarnymi znieważył ich. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Dzięki czujności pracownika stacji paliw udało się zapobiec potencjalnemu zagrożeniu w ruchu drogowym. Przypominamy, że odpowiednia reakcja w podobnych sytuacjach może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu. Trzeźwość za kierownicą to nie wybór - to obowiązek.