Kierował na zakazie – w ciągu następnych godzin od zatrzymania usłyszał wyrok w trybie przyspieszonym
Mężczyzna, który nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez błońskich policjantów, aby następnie trafić na salę sądową. Dzięki wdrożeniu trybu przyspieszonego błyskawicznie usłyszał wyrok.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci codziennie prowadzą działania mające na celu eliminowanie z ruchu m.in. tych, którzy pomimo orzeczonych przez sąd zakazów nadal decydują się na prowadzenie pojazdów. Tacy kierowcy są bardzo dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i często przyczyniają się do różnorodnych zdarzeń drogowych.
Aby ograniczyć takie przypadki, policjanci stosują tryb przyspieszony. Oznacza to, że w ciągu maksymalnie 48 godzin od zatrzymania kierowca staje przed sądem.
Tak było w przypadku kierującego pojazdem osobowym, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Błoniu. Okazało się, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
W ciągu następnych godzin, od chwili zatrzymania w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim w trybie przyspieszonym odbyła się rozprawa, gdzie osoba usłyszała wyrok: dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz karę grzywny w wysokości 3.000zł.