Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda autobusem

Data publikacji 17.09.2009

O dużym szczęściu mogą mówić pasażerowie podróżujący podmiejskim autobusem z Warszawy w kierunku Starych Babic. Kierujący jeździł na podwójnym gazie, za nic mając bezpieczeństwo przewożonych osób. Teraz za swoją lekkomyślność grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem 16 września jadąc podmiejskim autobusem MZA uwagę podróżnej zwróciło dziwne zachowanie kierowcy i jego sposób jazdy. Telefonicznie powiadomiła Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach że kierowca może być pijany.
Dyżurny natychmiast skierował patrol policji aby potwierdzić otrzymane informacje. Autobus policjanci zatrzymali w Truskawiu. Już po pierwszych słowach policjanci nie mieli wątpliwości kierujący wioząc ludzi jeździł na podwójnym gazie. W trakcie badania na alkomacie okazało się że miał 1,8 promila alkoholu. Lekkomyślnym kierowcą okazał się Andrzej Sz. lat 49.
Pasażerowie mogą mówić o dużym szczęściu, że na trasie przejazdu autobusu nie doszło do nieszczęścia. Dzięki czujności pasażerów „tańczący autobus” został zatrzymany, a kierujący straci uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Za swoją jazdę na podwójnym gazie odpowie dwukrotnie zapewne straci pracę jak również stanie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony