Aktualności

Punkty kontroli autokarów

Data publikacji 25.01.2022

Na terenie powiatu zorganizowany został punkt kontroli autokarów, gdzie codziennie w godz. 5.30-7.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się, można przeprowadzić kontrolę pojazdów, którymi przewożone będą dzieci. Punkt kontroli wyznaczony został w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach, dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Nasz powiat jest rozległy i aby uniknąć długiego oczekiwania na sprawdzenie pojazdu, policjanci wyznaczyli stały punkt kontroli.

Kontrole będą przeprowadzane codziennie w godz. 5.30-7.00 w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym 47 724 32 61, 47 724 32 62 lub 47 724 32 63. Kontrole można zgłaszać także na skrzynkę pocztową oficer.prasowy.warszawa-zach@ksp.policja.gov.pl

Policjanci ruchu drogowego sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.

Apelujemy, aby w miarę możliwości, autokary były kierowane do punktu kontroli przed zabraniem dzieci. Kontrola trwa około 15 - 20 minut (jeżeli wszystko jest w porządku). Kierowca każdego skontrolowanego pojazdu otrzymuje protokół z kontroli. Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To, czy autokar został skontrolowany, można ewentualnie zweryfikować telefonując do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach (tel. 22 752 80 00).

Ważne jest, aby w trakcie podpisywania umowy z przewoźnikiem, ustalić wcześniejszą kontrolę autokaru i zawrzeć taką informację w umowie.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 

 

 

 

Powrót na górę strony