Aktualności

Kampania społeczna „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim” - Zapraszamy do współpracy

Data publikacji 09.04.2018

Kampania społeczna pn. „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim” jest wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W kampanii bierze udział również Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Inauguracja kampanii nastąpiła podczas spotkania z seniorami z Uniwersytetu III Wieku działającego przy Centrum Kultury w Izabelinie.

Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach wspólnie ze Starostwem Powiatu Warszawskiego Zachodniego podjęła kolejną wspólną inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Tym razem adresatami wspólnego przedsięwzięcia są seniorzy. To z myślą o nich powstała kampania społeczna pn. „Bezpieczny Senior w Powiecie Warszawskim Zachodnim”.

Na terenie naszego powiatu wciąż odnotowujemy przypadki oszustw, których ofiarami padają najczęściej seniorzy. Przestępcy wykorzystują ich „dobre serce” i podając się za członków rodziny, krewnych, a także policjantów wyłudzają często znaczne sumy pieniędzy. Staramy się dotrzeć do jak najszerszej rzeszy naszych mieszkańców, aby ostrzec ich o grożącym niebezpieczeństwie stania się ofiarą oszustwa „na wnuczka”, czy „na policjanta”. W tym celu powstały specjalnie zaprojektowane ulotki oraz plakaty ostrzegające przed tym przestępstwem. To też jeden z tematów, jaki policjanci będą poruszać podczas spotkań z seniorami.

W kampanii bierze udział również Powiatowy Rzecznik Konsumentów Powiatu Warszawskiego Zachodniego, który przybliży prawa konsumenta, opowie o technikach marketingowych stosowanych przez przedsiębiorców nierzadko skutkujących zawarciem niekorzystnej umowy, udzieli porad, jak unikać zagrożeń istniejących podczas zawierania umów zarówno sprzedaży, jak i o świadczenie usług, a także powie, co należy zrobić, gdy niekorzystna dla konsumenta umowa została już zawarta.

W ramach kampanii przeprowadzony zostanie cykl spotkań z seniorami mieszkającymi na terenie naszego powiatu.

Kampania skierowana jest głównie do zorganizowanych grup seniorów, w tym m.in. do uczestników Uniwersytetów III Wieku, Klubów Seniora, czy Kół Emerytów i Rencistów. Zainteresowanych prosimy o kontakt z st. asp. Martyną Podolską – telefoniczny, tel. (47) 72 43 253 lub mailowy (e-mail: oficer.prasowy.wawrszawa-zach@ksp.policja.gov.pl).

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

 

  • Ulotka
  • Ulotka
  • Plakat
Powrót na górę strony