Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany zatrzymany w samolocie

Data publikacji 08.11.2019

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego na stołecznym lotnisku zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Do zatrzymania doszło w samolocie, chwilę po jego wylądowaniu. Starobabickim policjantom wsparcia udzielili kryminalni z komisariatu Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie. Mężczyzna od 12 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany w związku z włamaniem, które miało miejsce na terenie naszego powiatu. Prosto z lotniska trafił do aresztu śledczego.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach prowadząc poszukiwania za ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości od 2007 roku mężczyzną ustalili, że przebywa on za granicą. W ostatnich dniach uzyskali informację o jego powrocie do kraju. Ustalili dzień i godzinę przylotu samolotu, którym miał podróżować. Parę minut po tym, gdy samolot wylądował na stołecznym lotnisku, starobabiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z komisariatu Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie weszli na jego pokład. Tam zatrzymali 31-latka.

Mężczyzna poszukiwany był w związku z kradzieżą z włamaniem, która miała miejsce na terenie powiatu. Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wydała za nim list gończy. Zatrzymany prosto z lotniska trafił do aresztu śledczego. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalnych kolejna osoba ukrywająca się przed organami ścigania została zatrzymana.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mb

 

 

 

Powrót na górę strony