Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od kradzieży prądu do posiadania metamfetaminy

Data publikacji 18.12.2019

Dzielnicowi z Błonia zatrzymali mieszkańca gminy po tym, gdy zostali wezwani na interwencję zgłoszoną przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych, którzy ujawnili na strychu bloku nielegalny pobór prądu. Przewód doprowadził ich do mieszkania 34-latka. Tam policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 30 gramów metamfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych o kradzieży prądu. Na strychu jednego z bloków ujawnili nielegalne przyłącze. Na interwencję udali się dzielnicowi. Przewód elektryczny doprowadził ich do mieszkania 34-latka. Dzielnicowi podczas lustracji pomieszczeń ujawnili kilka pustych torebek foliowych z zapięciem strunowym. Z posiadanych informacji wiedzieli, że mężczyzna może mieć związek z przestępczością narkotykową. W szafie i za monitorem funkcjonariusze ujawnili blisko 30 gramów białego proszku.

Badanie narkotesterem wykazało, że była to metamfetamina. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę. Ten próbował wyjaśnić policjantom, że narkotyki znalazł tydzień wcześniej „na mieście”. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator objął mężczyznę dozorem Policji.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mb

 

 

 

Powrót na górę strony