Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał broń i amunicję bez zezwolenia

Data publikacji 29.04.2020

Policjanci z Łomianek uzyskali informację o mieszkańcu gminy, który może posiadać broń i amunicję bez zezwolenia. W sprawę włączyli się również kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, którzy udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania ujawnili broń i amunicję. 60-latek usłyszał już zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.

Jak zwykle w takich sytuacjach, policjanci po otrzymaniu nawet błahego sygnału o możliwości zaistnienia przestępstwa, weryfikują jego prawdziwość. Tak stało się i tym razem, gdy funkcjonariusze z Łomianek otrzymali informację o mieszkańcu gminy, który może posiadać broń i amunicję bez zezwolenia. W sprawę włączyli się również kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, którzy zachowując wszystkie środki ostrożności, udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli zarówno krótką, jak i długą broń wraz z amunicją. Policjanci ustalili, że należała ona do gospodarza posesji. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Decyzją prokuratora 60-latek został objęty dozorem Policji.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/rr

 

 

 

Powrót na górę strony