Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autobusów "Wakacje 2020"

Data publikacji 19.06.2020

Na terenie powiatu zorganizowany został punkt kontroli autokarów, gdzie codziennie w godz. 5.00-7.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się, można przeprowadzić kontrolę pojazdów, którymi przewożone będą dzieci. Punkt kontroli wyznaczony został w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP. Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.


Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach, dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Nasz powiat jest rozległy i aby uniknąć długiego oczekiwania na sprawdzenie pojazdu, policjanci wyznaczyli stały punkt kontroli.

Kontrole będą przeprowadzane codziennie w godz. 5.00-7.00 w Starych Babicach, ul. Warszawska 276 przy budynku KPP po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (22) 752 80 00.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzą między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i sprawność techniczną pojazdu.

Apelujemy, aby w miarę możliwości, autokary były kierowane do punktu kontroli przed zabraniem dzieci. Kontrola trwa około 15 - 20 minut (jeżeli wszystko jest w porządku). Kierowca każdego skontrolowanego pojazdu otrzymuje protokół z kontroli. Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To, czy autokar został skontrolowany, można ewentualnie zweryfikować telefonując do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach (tel. 22 752 80 00).

Ważne jest, aby w trakcie podpisywania umowy z przewoźnikiem, ustalić wcześniejszą kontrolę autokaru i zawrzeć taką informację w umowie.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

 

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ md

 

 

 

 

Powrót na górę strony